7/24 Hizmetinizdeyiz
Başarı Vidanjör Tıkanıklık Açma Servisi

Belenobası Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Belenobası Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Manavgat tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri Manavgat genelinde son derece profesyonel ekipler eşliğinde son teknoloji cihaz ve makinelerle ve deneyimli personeli 7 gün 24 saat sizlerin emrindedir. Eskiden tıkanmalarda insanlar kendileri müdahale yöntemlerini seçerlerdi tabi bunların büyük bir bölümü de başarısızlıkla sonuçlanırdı. Hem artan nüfus ve buna paralel olarak altyapı eksikliği hem de yanlış tuvalet kullanımı sonucunda tuvalet tıkanıkları sayısı oldukça artmıştır.  Bu işin uzman ekipler tarafından yapılması hem sağlık ve hijyen açısından hem de hızlı ve kesin sonuç alınması açısından son derece önemlidir. Yanlış bir müdahalede bu tıkanmaların geri tepme yapması sonucu evler tamamen batar hem de diğer daire ya da iş yerlerinin de büyük zarar görmesine sebep olur. Hem saldığı pis koku ile hem de sağlık açısından risk oluşturması da bu zararın katlanmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden her işte olduğu gibi işin ehli insanlara bırakılıp profesyonel müdahale yapılması en doğru seçenektir

 

Tuvalet Tıkanma Sebepleri

 

Tuvalet tıkanma sebepleri daha çok otel,  hastane, kamu kuruluşları gibi toplu kullanım olan yerlerde görülmektedir. Tabi bireysel tıkanmalarda olmaktadır. Bu takınma sebepleri genelde 2 alt başlık halinde sıralanmaktadır. İlk olarak tuvaletleri kullanan kişilerin tuvaletler büyük cisim atmaları, suda parçalanmayan kalitesi tuvalet kağıtları kullanılması sonucu tıkanmaların oluşması, inşaat halindeyken bu giderlere moloz, harç gibi maddelerin dökülmesi, sigara izmaritlerin atılması gibi sebepler insanlardan kaynaklanan tıkanma sebepleridir. İkinci olarak ise nüfus artışı sonucu kanalizasyon sisteminin artık bu nüfusu karşılayamayacak durumu gelmesinden kaynaklanan tıkanmalardır. Her iki durumda da muhakkak uzmanlara başvurulmalıdır. Tıkanmayı gidermenin en etkili yöntemi de öncelikle tıkanmaya sebep olan sorunu bulup ona göre müdahale edilmesidir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanıklığı açmak için bazı yöntemler vardır. Bunlardan bazıları geleneksel yöntemler dediğimiz kimyasal maddeler dökme, şampuan kullanma gibi yöntemlerdir. Ki genelde kişiler kendi tıkanıklarını açmak istedikleri zaman bu yöntemleri kullanmaktadırlar. Tabi bu yöntemler kesin çözümden uzak çoğu zamanda yeterli olmayan yöntemlerdir. Bu klasik yöntem ise şu şekildedir; Lavabo tıkanıklığı için üretilen asit bazlı kimyasal ürünleri aynı şekilde tuvalet için de uygulayabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki, bahsettiğimiz yöntemler kalıcı çözümler sunmayacağı gibi sonuçsuz da kalabilir. Eğer tuvaletiniz geri tepme yapmıyorsa, 2 – 3 paket lavabo açıcı ürünü tuvalete boşaltın. Ardından bir tencere kaynar suyu tuvalete dökün. Biraz bekleyin, az da olsa tıkanıklık açıldı ise bol su dökün tuvalete. Bu yöntemi sık kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Lavabo açıcı ürünler asit bazlı ürünler olduğu için tuvalet giderlerinde bulunan contalara zarar verebilir. Zarar vermesi durumunda ileride su kaçağı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Manavgat tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerinde evde herhangi kırma dökme vb. yöntem uygulamaksızın tüm uygulamalar cihazlar eşliğinde yapılmaktadır. İlk olarak tıkanıklık olan noktaya kameralı bir sistem yollanır ve tıkanıklığın sebebi bulunur. Tıkanık açma robotları borulara yollanır ve burada çalışmalar başlar.  Robotlar pislikleri temizlemek için itme ya da püskürtme işlemi yapmazlar aksine pislikleri parçalar halinde getirip dışarı çıkarırlar. Ve en son olarak tıkanıklığı açılan borularda basınçlı su ile yıkama ve temizleme işlemi yapılır. Böylece hem borulardan kaynaklanan kokular giderilir hem de tekrar tıkanma olasılığının tamamen önüne geçilmiş olur.

Tuvalet Tıkanıklığından Uzmanlardan Faydalanılması

Birçok kişi tuvalet tıkanıklığında uzmanların çağrılmasını gereksiz bulurlar ve gereksiz bir maliyet olarak görmektedirler. Sebebi ise bu tıkanıklıkları kendilerinin rahatça açabileceklerine inanmalarındandır. Oysa durum böyle değildir. Bilinçsiz gerekli ekipman olmadan yapılacak müdahaleler olayın sıradan bir tuvalet tıkanıklığı problemi olmaktan çıkaracak. Evin ve binanın tüm kanalizasyon sistemini etkileyecek sorunlar çıkmasına sebep olacaktır. Herhangi bir kimyasal kullanılmasında belki borular delinecek ya da akma yapmaya başlayacaktır. O zaman çok yüklü miktarda külfetle karşı karşıya kalınacaktır. Gelecek koku ve sağlıksız ortamda ekstradan sorunlara sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Ya da yapılan yanlış müdahale sonucu diğer yerlerdeki tuvaletlerde taşmaların olabileceği de unutulmamalıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı mutlaka küçük büyük sorun demeden uzman ekiplere başvurulmalıdır.

Tuvaletlerin Tıkanmaması İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle tuvaletlerin tıkanmaması için alınabilecek belli başlı önlemler vardır. Ama önce her şeyin başı eğitim diyoruz ve küçük yaşta itibaren çocuklarımıza tuvaleti kullanma eğitimi verirsek en önemli gelişimi kaydetmiş oluruz. Bunun yanında tuvaletlerde kullanacağımız tuvalet kağıtları suda eriyen çeşitlerinden seçilmesi son derece önemlidir. Bu daha çok toplu kullanım alanlarında görülen sorunlardan olan tuvaletlerde sigara içilmesini engellemeliyiz buda duman sensörleri ile mümkün görünmektedir. Özellikle kanalizasyon sistemimiz periyodik bakımı yapılmalıdır. İlla tıkanma olması beklenmemelidir.ufal belirtiler olsa bile hemen uzman çağrılmalı. Özellikle Belediyeler eskimiş ya da artık nüfus artışını kaldırmaz duruma gelmiş kanalizasyon sistemlerini ivedilikle değiştirmelidir. Manavgat tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri olarak bunlara dikkat edilmesini sizlere tavsiye ediyoruz.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ